Opis zawodów

Opis zawodów


Nazwa zawodów:

BIEG WIEWIÓRKI 2017 MAJ

Miejsce i termin: Ruda Śląska, 2017-05-13
Organizator: - MOSiR Ruda Śląska
- KRS TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska
- SPS nr 15 Ruda Śląska
- Zakłady Mięsne Madej Wróbel
- dodatkowe pytania kierować do Augusta Jakubika tel. 506334584, mail: augustjakubik@op.pl
Opis zawodów: Termin i miejsce:
Wszystkie biegi odbędą się w Rudzie Śląskiej Halembie na terenie lasów państwowych. Impreza ma charakter rekreacyjny i najważniejszy jest systematyczny udział.
18.02.2017
18.03.2017
22.04.2017
13.05.2017
24.06.2017
08.07.2017
05.08.2017
14.10.2017
04.11.2017

Program zawodów:
9:00-10:45 - odbiór numerów startowych oraz dodatkowe zapisy (po godzinie 10:45 nie będą przyjmowane zapisy)
11:00 - start biegu dzieci
11:15 – start biegu głównego oraz Nordic Walking
Po sportowej rywalizacji wspólne ognisko i pieczenie kiełbasy

Trasa biegu, marszu i dystans:
- zawody odbędą się na pętli o długości 4200 m , którą można pokonać pięć razy ( każdy startujący indywidualnie decyduje o ilości okrążeń, limit na pokonanie pełnego dystansu 2:45 h) natomiast w konkurencji Nordic Walking trzy razy (maksymalny dystans 12,6 km)
- dzieci do lat 15 (rocznik 2002 i młodsi) 1000 m

Będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z elektronicznym pomiarem czasu w konkurencji bieg jak również w Nordic Walking, dla każdej osoby kończącej zawody dyplom oraz poczęstunek (napój, kiełbaska, bułka lub baton. Wśród wszystkich uczestników konkurs z nagrodami niespodziankami. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają upominki ufundowane przez sponsorów
Na koniec cyklu statuetka „Rudzka Wiewiórka” oraz drobne upominki dla najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują siedem razy na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, dotyczy również biegu na dystansie 1000 m.
Osoby, które ukończą wszystkie biegi (również dzieci) otrzymają „Dużą Rudzką Wiewiórkę”
Wpisowe i wpłata: -zawodnicy powyżej 18 roku życia podpisują oświadczenie o udziale na własną odpowiedzialność. (Zawodnicy zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o zdolności do udziału w biegu lub do podpisania oświadczenia udziału na własną odpowiedzialność). Osoby, które w dniu biegu nie ukończyły 18 lat zobowiązane są do posiadania pozwolenia na udział w zawodach od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr PESEL. Warunkiem dopuszczenia do startu jest obecność rodzica lub opiekuna wraz z dowodem osobistym w momencie weryfikacji zawodnika w biurze zawodów.
-zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.biegwiewiorki.pl
- wysokość wpisowego bieg i Nordic Walking 20 zł,
- posiadacze Rudzkiej Karty Rodziny 3+ oraz Karty Dużej Rodziny opłata 15 zł.( po dokonaniu wpłaty należy przesłać skan karty na adres: a.pustelnik@mosir.rsl.pl)
- osoby zrzeszone w KRS TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska opłata 15 zł
- bieg dzieci opłata 5 zł
którą należy wpłacić na konto: 02 1050 1331 1000 0010 0113 9227 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Hallera 14 a, 41-709 Ruda Śląska tytuł - „Opłata wpisowego bieg Wiewiórki .......................(miesiąc którego opłata dotyczy)” z podaniem imienia i nazwiska osoby startującej w terminie do 7 dni od daty danego biegu. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi.
Opłata w dniu biegu w biurze zawodów: osoby dorosłe 25 zł, bieg dzieci 5 zł
- można dokonać jednorazowej opłaty za wszystkie 10 biegów wysokość opłaty 180 zł,
- posiadacze Rudzkiej Karty Rodziny 3+ oraz Karty Dużej Rodziny opłata 130 zł
- bieg dzieci 50 zł
Regulamin zawodów: PDF
Lista opłaconych:Zawodnicy z potwierdzoną płatnością
Lista nieopłaconych:Zawodnicy bez potwierdzonej płatności
Rejestracja zamknięta

Lista zapisanych zawodników:

Lp. Nazwisko i Imię Miejscowość Dystans Klub Wpłata
1 Adamiec-Trutwin Agnieszka Chorzów Bieg Główny KLUB AKTYWNYCH RODZINNIE
2 Adamiec-Trutwin Krzysztof Chorzów Bieg Główny Klub Aktywnych RodzinNIE
3 Adamiec-Trutwin Aleksander Chorzów Bieg Dzieci Klub Aktywnych RodzinNIE
4 Adamiec-Trutwin Dorota Chorzów Bieg Dzieci Klub Aktywnych RodzinNIE
5 Adamski Krzysztof Zabrze Bieg Główny BrakTAK
6 Adamus Aneta Chorzów Nordic Walking BrakTAK
7 Adamus Czesław Chorzów Bieg Główny BrakTAK
8 Basa Przemysław Ruda Śląska Bieg Główny KRS TKKF "JASTRZĄB" RUDA ŚLĄSKANIE
9 Bawołek Damian Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
10 Bąkowski Michał Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
11 Białucha Sergiusz Bytom Bieg Główny Saint-Gobain SquadNIE
12 Błaszczyk Martyna Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
13 Błaszczyk Marek Ruda Śląska Bieg Główny OPEL ACTIVE TEAMTAK
14 Bogdan Jan Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
15 Bogdańska Wiktoria Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
16 Bogdańska Anna Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
17 Botor Bartosz Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
18 Broll Sabina Ruda Śląska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
19 Cichy Agnieszka Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
20 Ciesiołka Marian Bytom Bieg Główny BrakNIE
21 Cmok Piotr Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
22 Cymański Janusz Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
23 Czarnecka Nina Chorzów Bieg Dzieci BrakNIE
24 Czubak Agnieszka Chorzów Bieg Główny BrakNIE
25 Dalecka Justyna Ruda Śląska Nordic Walking BrakNIE
26 Depta Andrzej Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
27 Depta Michał Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
28 Drapa Zofia Świętochłowice Bieg Dzieci BrakTAK
29 Drynda Dariusz Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
30 Dzida Agata Ruda Śląska Bieg Główny Zabiegana mamaTAK
31 Dziekańska Marta Będzin Bieg Główny W pogoni za duchemNIE
32 Dziekańska Maja Będzin Bieg Dzieci W pogoni za duchemNIE
33 Dziekański Gustaw Będzin Bieg Dzieci W pogoni za duchemNIE
34 Fonferek Marek Chorzów Bieg Główny BrakTAK
35 FORENC Tomasz Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
36 Gabor Marek Ruda Śląska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
37 Gabor Anna Ruda Śląska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
38 Gabryś Paulina Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
39 Gabryś Ania Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
40 Gierszewski Karol ruda slaska Bieg Główny Ads Masna KrytycznaTAK
41 Głąbik Ryszad Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
42 Goraus-Głowania Daria Ruda Śląska Bieg Główny ADS MASNA KRYTYCZNANIE
43 Gordel Helena Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
44 Gorynowicz-Wieczorek Grażyna Mikołów Nordic Walking BrakTAK
45 Gorzelska Monika Bytom Bieg Dzieci BTM RUNNERSTAK
46 Górecka Danuta Rybnik Nordic Walking BrakNIE
47 Górecki Zdzisław Rybnik Nordic Walking BrakNIE
48 Gralińska Agnieszka Ruda Śląska Nordic Walking BrakNIE
49 Grochola Nikola Świętochłowice Bieg Dzieci BrakTAK
50 Grolik Piotr Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
51 Gryzik Joanna Ruda Śląska Bieg Główny Wataha TeamTAK
52 Grzybek Zygmunt Ruda Śląska Bieg Główny MOSiR Ruda ŚląskaTAK
53 Helm Marzena Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
54 Homik Barbara Bytom Bieg Główny BrakTAK
55 Hordziejewicz-Karasińska Ewa Bytom Bieg Główny BrakNIE
56 Jankowska Hanna Chorzów Bieg Główny BrakTAK
57 Jędryka Sebastian Katowice Bieg Główny BrakTAK
58 Jonek Andrzej Ruda Śląska Nordic Walking Emeryty DeptajomTAK
59 Jończyk Wioletta Katowice Bieg Główny AugusteamNIE
60 Kaczmarczyk Szymon Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
61 Kałuża Sławomir Siemianowice Śląskie Bieg Główny ADS Masna KrytycznaTAK
62 Kałuża Agnieszka Siemianowice Śląskie Bieg Główny BrakTAK
63 Kania Monika Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
64 Kocik Szymon Chorzów Bieg Dzieci BrakNIE
65 Kocoń Anna Żory Bieg Główny BrakTAK
66 Konieczny Grzegorz Ruda Sląska Bieg Główny KRS TKKF JASTRZĄB RUDA SLĄSKANIE
67 Kotyński Tadeusz Katowice Nordic Walking BrakTAK
68 Koziołek Krystyna Katowice Nordic Walking BrakNIE
69 Koziołek Tomasz Katowice Bieg Główny BrakNIE
70 Koziołek Olga Katowice Bieg Główny BrakNIE
71 Królikowska-Łoskot Danuta Katowice Nordic Walking STADION ŚląskiTAK
72 Krzon Andrzej Ruda Śląska Bieg Główny KRS TKKF "Jastrząb" Ruda ŚląskaTAK
73 Kubacka Monika Gliwice Bieg Główny BrakNIE
74 Kulej Jarosław Siemianowice Sl. Bieg Główny BrakNIE
75 Kurek Edward Katowice Bieg Główny M0SIR CzeladźNIE
76 Kurek Adam Katowice Bieg Dzieci M0SIR CzeladźNIE
77 Kurkowska Aldona Chorzów Bieg Główny BrakNIE
78 Labus Maria Ruda Śląska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
79 Laksa Marlena Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
80 Langer Katarzyna Chorzów Bieg Główny Cardio City TeamTAK
81 Langer Kamil Chorzów Bieg Dzieci Cardio City TeamTAK
82 Lany Grzegorz Katowice Bieg Główny BrakNIE
83 Łopatka Kazimierz Piekary Śląskie Nordic Walking Piekary Śląskie osirTAK
84 Maceluch Marta Rybnik Bieg Główny BrakTAK
85 Machajska Patrycja Katowice Bieg Główny BrakNIE
86 Madzia Antoni Chorzów Bieg Dzieci BrakTAK
87 Majek Zbigniew Chorzów Bieg Główny BrakTAK
88 Majek Sonia Chorzów Bieg Dzieci BrakTAK
89 Majek Zdzisław Katowice Nordic Walking BrakTAK
90 Majek Krystyna Katowice Nordic Walking BrakTAK
91 Makowski Marek Tychy Nordic Walking BrakTAK
92 Mańka Sławomir Mikołów Bieg Główny Biegamy z SercemTAK
93 Mańka Magdalena Mikołów Bieg Dzieci BrakTAK
94 Mańka Wiktoria Mikołów Bieg Dzieci BrakTAK
95 Maślanka Tomasz Bytom Bieg Główny KRS TKKF "Jastrząb" Ruda ŚląskaTAK
96 Matejek Tomasz Ruda Śląśka Bieg Główny KRS TKKF JASTRZĄB RUDA ŚLĄSKANIE
97 Mejer Krzysztof Ruda Śląska Bieg Główny KRS TKKF Jastrząb Ruda ŚląskaNIE
98 Mejer Jarosław Wyry Bieg Główny KRS TKKF "Jastrząb" Ruda ŚląskaNIE
99 Michalska Beata Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
100 Michalska Bożena Ruda Śląsa Bieg Główny BrakTAK
101 Michalski Marek Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
102 Michalski Piotr Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
103 Mieszczanin Joanna Ruda Slaska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
104 Mokrzycka Justyna Knurów Bieg Główny BIEGAMY Z SERCEMTAK
105 Mrochem Mariusz Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
106 Mroczek Jan Ruda Śl. Bieg Główny BrakTAK
107 Mroczek Danuta Ruda Śl. Bieg Główny BrakTAK
108 Mroczek Monika Ruda Śl. Bieg Główny BrakTAK
109 Mrowiec Maria Bytom Nordic Walking Stadion ŚląskiTAK
110 Mrozek Krzysztof Ruda Śląska Bieg Główny GODULA TEAMTAK
111 Mrozek Jolanta Mikołów Bieg Główny BrakTAK
112 Muszyński Kamil Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
113 Myśliwczyk Kuba Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
114 Myśliwczyk Julia Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
115 Nawicki Adam Ruda Śląska Bieg Główny Krzon TeamTAK
116 Niemczyk Julia Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
117 Nowacka Żaneta Chorzów Bieg Główny BrakTAK
118 Nowacki Piotr Chorzów Bieg Główny BrakTAK
119 Nowak Wojciech Gliwice Bieg Główny WatahaNIE
120 Nowak Piotr Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
121 Pakosz Halina Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
122 Pakura Adrian Ruda Śląska Bieg Główny RFR TeamTAK
123 Palka Zbyszek Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
124 Palka Zuzanna Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
125 Parszewska Aleksandra Bytom Bieg Główny Btm runners TAK
126 Paszyn Szymon Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
127 Paszyn Maja Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
128 Peciak Kamila Zabrze Bieg Główny BrakNIE
129 Pietrek Dariusz Ruda Slaska Bieg Główny Ads Masna KrytycznaTAK
130 Pietrek Ewelina Ruda Slaska Bieg Główny Ads Masna KrytycznaTAK
131 Pietrek Adrian ruda slaska Bieg Główny Ads MASNA KTYTYCZNATAK
132 Pietrzyk Konrad Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
133 Piłat Jarosław Ruda Śląska Bieg Główny KRS TKKF "Jastrząb" Ruda ŚląskaTAK
134 Piotrowski Łukasz Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
135 Płonka Janina Gliwice Nordic Walking BrakNIE
136 Postolski Paweł Zabrze Bieg Główny BrakNIE
137 Prokop iwona Ruda Śląska Bieg Główny KRS TKKF Jastrząb Ruda ŚląskaNIE
138 Przewłoka Bartosz Chorzów Bieg Dzieci BrakNIE
139 Pyka Arkadiusz Paniówki Bieg Główny SOCIOS GÓRNIKTAK
140 Rajda Kinga Katowice Bieg Dzieci brakTAK
141 Rajda Aneta Katowice Bieg Główny KRS TKKF "JASTRZĄB" RUDA ŚLĄSKATAK
142 Rakoczy Rafał Tychy Bieg Główny BrakNIE
143 Raś Marcin Katowice Bieg Główny BrakNIE
144 Raś Barbara Katowice Bieg Dzieci BrakNIE
145 Ratajczyk Beata Zabrze Bieg Główny BrakTAK
146 Rawicz-Grotowska Małgosia Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
147 Rogala Klaudia Zabrze Bieg Główny BrakTAK
148 Rolnik Remigiusz Mikołów Bieg Główny BrakTAK
149 Rolnik Marlena Mikołów Bieg Główny BrakTAK
150 Rolnik Bartosz Mikołów Bieg Główny BrakTAK
151 Rybsztajn Jolanta Ruda Śląska Nordic Walking brakNIE
152 Rzepus Marzena Siemianowice Bieg Główny Ochoczo Wspieramy RekreacjęNIE
153 Skiba Jakub Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
154 Skrzypski Marian Ruda Śląska Bieg Główny KRS TKKF"Jastrząb" Ruda ŚląskaTAK
155 Słota Justyna Ruda Śląska Bieg Główny Mgb/ Otwarte Serca TAK
156 Smuda Krzysztof Tychy Bieg Główny BrakTAK
157 Smuda Ryszard Tychy Bieg Główny BrakNIE
158 Sobkowicz Jaroslaw Ruda Śl Bieg Główny BrakTAK
159 Sobkowicz Adam Ruda Śl Bieg Dzieci BrakTAK
160 Sobkowicz Piotr Ruda Śl Bieg Dzieci BrakTAK
161 Socha Marlena Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
162 Socha Tymon Ruda Śląska Bieg Główny TL Pogoń Ruda ŚląskaTAK
163 Sperczyński Filip Ruda Śląska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
164 Stachnowska Daria Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
165 Stachowiak Beata Katowice Nordic Walking Stadion ŚląskiTAK
166 Stachowiak Sebastian Katowice Bieg Główny Stadion ŚląskiTAK
167 Stanke Tomasz Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
168 Stary Damian Ruda Śląska Bieg Główny ADS Masna KrytycznaTAK
169 Stary Szymon Ruda Śląska Bieg Główny ADS Masna KrytycznaNIE
170 Stary Magdalena Ruda Śląska Bieg Dzieci ADS Masna KrytycznaNIE
171 Sterczyński Filip proszę o kontakt CHRONOTEX Bieg Główny .TAK
172 Stęchła Wioletta Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
173 Stosz Bartosz Chorzów Bieg Główny BrakTAK
174 Strugała Maja Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
175 Strugała Dawid Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
176 Synowiec Andrzej Ruda Slaska Nordic Walking Ekipa Na KijachNIE
177 Syzdół Franciszek Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
178 Syzdół Wojciech Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
179 Syzdół Marcin Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
180 Szabatowski Dominik Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
181 Szabatowski Adam Świętochłowice Bieg Główny BrakNIE
182 Szczepańczyk Marzena Czeladź Nordic Walking CrossBoxEvolutionTAK
183 Szczepańczyk Anna Sosnowiec Bieg Główny CrossBoxEvolutionTAK
184 Szefer Tomasz Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
185 Szefer Seweryn Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
186 Szeszko Dorota Bytom Bieg Główny BrakNIE
187 Szeszko Marek Bytom Bieg Główny BrakNIE
188 Szot Jarosław Katowice Nordic Walking BrakTAK
189 Szydłowska Sabina Chorzów Bieg Główny Cardio City TeamTAK
190 Ścibisz Bogdan Sosnowiec Bieg Główny TKKF Saturn CzeladzNIE
191 Tkocz Alicja Ruda Śląska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
192 Tkocz Adam Ruda Śląska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
193 Tlatlik Karolina Orzesze Bieg Dzieci BrakTAK
194 Tomczyk Nikola Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
195 Trutwin Gabriela Chorzów Bieg Dzieci Klub Aktywnych RodzinNIE
196 Trutwin Krystian Chorzów Bieg Dzieci Klub Aktywnych RodzinNIE
197 Walach Natalia Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
198 Warzocha Danuta Ruda Śląska Nordic Walking EKIPA NA KIJACHTAK
199 Wcisło Dariusz Katowice Bieg Główny BrakNIE
200 Wcisło Piotr Katowice Bieg Główny BrakNIE
201 Węgorek Monika Bytom Bieg Główny BTM RunnersTAK
202 Widliński Roman Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakTAK
203 Wieczorek Adam Katowice Bieg Główny Culture KampfTAK
204 Wiktorzak Elżbieta Katowice Nordic Walking Stadion ŚlaskiTAK
205 Wisowska Bożena Ruda Slaska Nordic Walking Ekipa Na KijachTAK
206 Wiśniewska Marzanna Zabrze Nordic Walking BrakTAK
207 Wiśniewski Sławomir Zabrze Nordic Walking BrakTAK
208 Witała Damian Ruda Śląska Bieg Główny PWiK Ruda ŚląskaTAK
209 Witas Aleksandra Wyry Bieg Główny BrakNIE
210 Witek Jacek Gliwice Bieg Główny Opel Active TeamNIE
211 Wolny Katarzyna Siemianowice Śląskie Bieg Główny BrakTAK
212 Wolny Kazimierz Ruda Śląska Bieg Dzieci BrakNIE
213 Woźnicki Ireneusz Ruda Śląska Bieg Główny BrakTAK
214 Wójcik Agata Ruda Śląska Bieg Dzieci SP 16TAK
215 Wójcik Katarzyna Ruda Śląska Nordic Walking EKIPA NA KIJACHTAK
216 Wójcik Olga Ruda Śląska Bieg Dzieci Miejskie Przedszkole nr 20 w Rudzie ŚląskiejTAK
217 Wręczycki Ireneusz Chorzów Bieg Główny BrakTAK
218 Wysocka Katarzyna Katowice Bieg Główny BrakTAK
219 Wysocka Kinga Katowice Bieg Główny SP 67 KatowiceTAK
220 Wysocki Mariusz Katowice Bieg Główny BrakTAK
221 Wysocki Dawid Katowice Bieg Główny SP 67 KatowiceTAK
222 Zaczyk Julia Chorzów Bartory Bieg Dzieci UKS Jaskółki NIE
223 Zagrodnik Weronika RUDA ŚLĄSKA Bieg Dzieci Klub Aktywnych RodzinNIE
224 Zbąski Bartłomiej Ruda Śląska Bieg Główny KRS TKKF "Jastrząb" Ruda ŚląskaNIE
225 Zielonka Agnieszka Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
226 Zielonka Dawid Ruda Śląska Bieg Główny BrakNIE
227 Zobek Edward Sosnowiec Nordic Walking osoba niepełnosprawnaTAK
228 Żebracka Kornelia Wyry Bieg Główny BrakNIE
229 Żebracka Patrycja Katowice Bieg Główny BrakNIE


Close